15 червня — Всесвітній День Вітру!

Сьогодні, 15 червня, у всьому світі відзначають Всесвітній День Вітру (Global Wind Day).  Авторами-ініціаторами даного свята стала Європейська асоціація вітроенергетики (EWEA) та Всесвітня рада з енергії вітру (GWEC).  Основною метою його створення є привернення  уваги громадськості до вітрової енергетики, вітру, його потенціалу і можливостей з його допомогою змінити наш світ.

Це досить молоде свято, історично воно почалося як європейське в 2007 році і вже в 2009 отримало статус Всесвітнього. Тисячі людей залучено у виробництво енергії від вітру, але для багатьох вона залишається бути таємницею.

15 червня дуже багато громадських організацій (партнери EWEA і GWEC) у всьому світі  організовують різні заходи, метою яких є ознайомлення людства з принципами роботи вітроенергетичних установок, з потенціалом вітроенергетики, з іншими альтернативними джерелами енергії та ін. У рамках таких акцій можна відвідати вітрові електростанції, зустрітися з експертами в області вітроенергетики і дізнатися багато чого про енергію вітру та її використання.

У минулому 2014 році, згідно зі звітом EWEA і GWEC, в День Вітру було організовано і проведено більш ніж 230 заходів в 40 країнах у всьому світі: освітні сесії, художні виставки, запуск паперового змія, навчальні курси, відвідини вітрової електростанції, конференції, виступи експертів, фотовиставки, конкурси,  змагання літаючої тарілки та багато іншого.

В Україні День Вітру поки не відзначається, проте з року в рік кількість країн, що прийняли дане свято, збільшується, тому сподіватимемося, що і наша держава стане повноправним учасником цього свята. Адже це хороший привід ще раз нагадати про потенціал вітроенергетики, можливості її використання, проаналізувати дію ВЕУ на довкілля і порівняти її з останніми видами отримання енергії.

UARU