Що потрібно знати: принцип роботи вітроустановки

Принцип роботи

 

Мал. Загальна схема роботи вітроустановки

Основні елементи:

Вітрогенератор — пристрій для перетворення кінетичної енергії вітру в електричну.

Контролер заряду — регулює процеси заряду розряду, для продовження служби акумуляторних батарей, а також моніторингу основних процесів параметрів системи.

Інвертор — пристрій для перетворення постійного струму в змінний струм.

Акумулятор — хімічне джерело струму багаторазової дії, використовуються для накопичення енергії і автономного живлення.

Принцип роботи вітрогенератора, вказаного на малюнку, полягає в наступному:

Вітроустановка генерує змінну напругу, після цього вона потрапляє в контролер заряду, який випрямляє і перетворює змінну напругу в постійну, після цього можливі наступні варіанти використання:

  1. Якщо в даний момент навантаження відсутнє, то контролер заряджає акумулятори, і під час безвітря енергію віддаватимуть акумулятори, для забезпечення потреб споживача.
  2. Якщо навантаження в даний момент є , а акумулятори вже заряджені, тоді енергія з акумуляторів буде поступати в інвертор, який перетворює постійну напругу в змінну 220 В з частотою 50 Гц, а вітроустановка буде паралельно підзаряджати акумулятори.
  3. Якщо ж навантаження відсутнє, а акумулятори заряджені, при цьому вітроустановка продовжує виробляти електроенергію, тоді надлишок енергії може просто скидатись, або ж цей надлишок можна використовувати для нагріву води — дані питання вже вирішуватимуться індивідуально із замовником.

Також, якщо є споживачі постійного струму (наприклад, освітлення), то їх можна підключити безпосередньо до акумуляторів.

UARU