Цікаво

Сучасна вітроенергетика

Перша в світі вітряна ферма складалася з двадцяти вітрогенераторів потужністю 30 кВт кожен. Вона була встановлена в місті Нью-Гемпшир (New Hampshire) на північному сході США в грудні 1980 р.

Найбільшою наземною вітряною електростанцією є вітропарк в місті Росько (Roscoe, штат Техас, США), повна її потужність — 781,5 мВт. Вона складається з 627 вітрогенераторів і займає площу більше 400 км². Ця вітряна ферма забезпечує електроенергією близько 250 тис. техаських будівель. Землі під її споруду надали в т. ч. близько 400 фермерів, які тепер отримують прибуток.

Лідерами з виробництва електроенергії на вітряних електростанціях, розташованих на шельфі, є Великобританія та Данія. Перша шельфова вітряна ферма була споруджена в Данії в 1991 р. Найбільший в світі шельфовий вітряний парк потужністю 300 мВт під назвою Thanet розташований в Північному морі в 11 км від англійського узбережжя (графство Кент), він складається зі ста вітряних трилопатевих турбін Vestas V903MW з діаметром ротора 90 м. Орієнтовна вартість проекту — 1,2–1,4 млрд доларів, а відкриття вітропарка відбулося у вересні 2010 р.

На сьогодні у водах території Європи розташовується 39 шельфових електростанцій, що належать Бельгії, Данії, Фінляндії, Німеччині, Ірландії, Голландії, Норвегії, Швеції і Великобританії. Їх сумарна потужність дорівнює 2396 мВт. На даний момент на розгляді експертної комісії з вітроенергетики вже знаходяться проекти сумарною потужністю 100 гВт.

UARU